نباید های رابطه زناشویی

10 اشتباه بزرگی که در رابطه زناشویی نباید انجام داد!
115بازدید

اولین چیزی که باید بهتون بگم اینه که کار شما واقعا ستودنیه. آفرین!
چه کاری؟ همین که به دنبال تحقیق و سرچ برای بهتر کردن روابط زناشویی خودتون هستین. هرچیزی که توی دنیای امروز در برخورد باهاش مشکل داریم ناشی از عدم آموزشه! دلیل اکثر مشکلات ما علی الخصوص مشکلات روحی و روانی ما به خاطر ندیدن آموزش های صحیحه. آموزش روابط زناشویی میتونه به طور مستقیم و غیرمستقیم روی همه جنبه های زندگیتون تاثیر مثبت بزاره. خب تا آخر این مقاله همراه موج بلاگ باشین تا باهم بیشتر در مورد آموزش روابط زناشویی یاد بگیریم.

ما آدما وقتی بالغ هم میشیم فکر میکنیم هنوز همون بچه های معصوم دوران کودکی هستیم و هرجور باشیم اطرافیان مارو قبول میکنن و یا مجبورن تحملمون کنن. خیلی کم پیدا میشن افرادی که پخته عمل کنن و برای رفتارهاشون با بقیه به دنبال راه حل بگردن. یه سری رفتارها توی ذات هر مرد و زنی هست که تکرار مداوم اونها باعث میشه طرف مقابل شما توی زندگی کم کم ازتون سرد بشه. شاید این رفتارها ناخواسته و از روی عدم آگاهی باشه اما متاسفانه در اکثر مواقع شریک زندگی شما به هر دلیلی از گفتن اونها امتناع میکنه و این باعث میشه به مرور زمان دیگه هیچ اشتیاقی برای برقراری رابطه زناشویی با شما نداشته باشه. خب از خانوما شروع میکنیم:

۱- بی توجهی نسبت به ظاهر و بهداشت شخصی در روابط زناشویی

خیلی از خانما فکر میکنن جذابیت ظاهری فقط مختص دوران عقد و قبل از ازدواجه. به نظر من این توهین آمیزترین کاریه که یه زن در برخورد با شوهرش میتونه داشته باشه. میدونین چرا؟ بزارین خیلی ساده واستون توضیح بدم. شما خانوما زمانی که میخواستین ازدواج کنین توی مجلس خواستگاری چجوری بودین؟ توی دوران نامزدی چطور؟ بعد از ازدواج موقعی که میخواین مهمونی و یا خرید برین چطور؟

خب الان که توی خونه هستین و یا زمان روابط زناشویی چطور؟ بازم به خودتون میرسین؟(مثلاً اصلاح نکردن بدن، درست نکردن موها، پوشیدن لباسهای زیر پاره، بوی بد دهان، رسیدگی نکردن به ناخن ها)
اگه جوابتون منفیه! شما با این کار فقط این سیگنال رو دارین به شریک زندگیتون ارسال میکنین که “من اون چیزی که تو فکر میکردی نیستم!” و این خودش واسه سرد کردن یه رابطه زناشویی به تنهایی کافیه.
بی حوصلی و خستگی و تنبلی و هزارتا بهونه دیگه رو کنار بزارین و اگه واقعا به فکر یه رابطه زناشویی عمیق و موفق هستین در مرحله اول این موضوع رو حتما اصلاح کنین.

۲- عدم اعتماد به نفس

خیلی از خانوما رو دیدم که مدام غر میزنن! من بدن خودمو دوست ندارم! من از هیکل خودم خوشم نمیاد! من از صورتم خوشم نمیاد و…
یه چیزیو میدونستین؟ هرچیزی که شما بگین همون درسته! مردها از زن هایی که مدام غر میزنن بیزارن. به جای اینکار سعی کنین خودتونو دوست داشته باشین.

اگه توانایی تغییر بعضی چیزها رو دارین(مثلا ورزش کردن و رژیم گرفتن) انجامش بدین و اگه تواناییشو ندارین اونو همونجوری که هست بپذیرین، ولی هیچوقت غر نزنین! چون چیزی درست نمیشه. زمانی که شما خودتون رو دوست داشته باشین و برای خودتون وقت بزارین قطعا اعتماد به نفستون بیشتر میشه و این چیزیه که مردا دوست دارن ولی زمانی که مدام از خودتون شکایت کنین به طور ناخودآگاه باعث میشین که همسرتون هم نسبت به این ویژگی های شما حساس بشه.

آموزش رابطه زناشویی

۳-بی تحرکی و تنبلی در روابط زناشویی

اگر شما یه زن امروزی هستید باید رفتارهای امروزی داشته باشین. عقاید اشتباه گذشته رو به خودتون تلقین نکنین، شما در انتخاب عقاید و نحوه رفتارتون کاملا مختار هستین. قرار نیست در مورد اینکه شما در روابط زناشوییتون چجوری عمل میکنین کسی قضاوتتون کنه. چون اون لحظه به طور کاملا شخصی و انحصاری در اختیار شماست، پس ازش لذت ببرین. خانومایی که فقط روی تخت دراز میکشن و هیچ کاری نمیکنن(بخاطر شرم و حیا و یا بخاطر تنبلی) نباید انتظار یه رابطه زناشویی لذت بخش رو از طرف مقابلشون داشته باشن.

یادتون باشه مردا به هیچ وجه از خانم هایی که به این شیوه عمل میکنن استقبال نمیکنن.

۴- ایجاد محدودیت های دست و پاگیر و وضع قانون مثه یه پلیس

مردها از زن هایی که مدام در حال دستور دادن و قانون وضع کردن هستن فرارین! مردها میخوان توی روابط زناشویی با شما توی یه جبهه باشن نه اینکه مقابل شما قرار بگیرین. آرامش یک رابطه زناشویی سالم زمانی اتفاق میفته که هردو طرف همدیگرو به خوبی درک کرده باشن. زن هایی که در حین رابطه مدام همه چیزو محدود میکنن و طرف مقابل رو مجبور به پیروی از قوانین خودشون میکنن لذت یک رابطه خوب رو از دست میدن.

طی تحقیقاتی که صورت گرفته مردها از این شکل رفتارهای خانوما بیزارن، به عنوان مثال وقتی خانوما میگن، لباسمو آروم دربیار، حالا گردنبندمو دربیار، نه نه نه اینقدر تند نه، با دستت موهامو نوازش کن، و….

البته یاتون باشه مطرح کردن خواسته ها با وضع کردن قوانین زیاد و دست و پا گیر توی رابطه زناشویی فرق میکنه!

۵- بیان درخواست های مادی

خیلی جالبه که یه زن بخواد به واسطه رابطه زناشویی که حق مرد هستش در ازاش طلب کادو، هدیه و یا پول بکنه. شاید مطرح کردن این خواسته مستقیم هم نباشه اما مطرح کردن هرچیزی تحت این عنوان به صورت مستقیم یا غیرمستقیم مرد رو به شدت به نسبت شما سرد میکنه. زمان دیگه ای رو برای بیان خواسته های مادیتون انتخاب کنین و فضای روابط زناشویی خودتون رو درگیر این موضوعات نکنین.

۶- صحبت در مورد روابط گذشته خود

اگه توی رابطه زناشویی حرفی برای گفتن ندارین لطفا این موضوعات رو هم مطرح نکنین! هیچ مردی دوست نداره در مورد گذشته روابط شما چیزی بشنوه، حتی اگه خودش بگه مایلم بشنوم. گذشته رو توی گذشته نگهش دارین و هیچوقت بهش اجازه ندین لذت زندگی حال رو خراب کنه. کافیه برای درک این موضوع خودتونو جای همسرتون بزارین. دوست داشتین در روابط زناشویی اونم از رابطه های قبلیش واستون میگفت؟

۷- عدم اهمیت به ظاهر لباس زیر

به جرات میتونم بگم این یکی از قویترین عواملی هستش که یه مرد رو نسبت به برقراری رابطه زناشویی با همسرش سرد میکنه. همیشه سعی کنین از ست های زیبا برای تحریک همسرتون استفاده کنین و حتی در مواردی با پرسیدن ازش سلیقه اونو توی خریدتون لحاظ کنین. زن هایی که به این مورد اهمیتی نمیدن به مرور زمان حس میکنن که شوهرشون دیگه مثه روزای اول برای برقراری ارتباط زناشویی علاقه نشون نمیده و این کاملا طبیعیه چون مردها دوست ندارن دوباره غافلگیر بشن!


۸-پرحرفی

برای صحبت در مورد اتفاقات روزمره، پرداخت قبض جریمه، دعواها و …. واقعا جایی بهتر از لحظه برقراری روابط زناشویی نیست؟ مردها به شدت به تمرکز بر روی کاری که میکنن علاقه دارن. این تمرکزو بهشون بدین و ازشون انتظار نداشته باشین هم زمان هم به رابطه برسن و هم به حرف های شما گوش کنن. در حین برقراری روابط زناشویی پرحرفی نکنین و زمان مناسب تری رو برای حرف های غیر مرتبط پیدا کنین.

۹-تظاهر کردن

همیشه حرف زدن بهترین راه حله. اگه واقعا حوصله برقراری رابطه زناشویی رو ندارین کافیه واضح و روشن بگین. مثلا: عزیزم من امروز خیلی مشغله داشتم و حسابی خستم میشه ازت خواهش کنم یه شب دیگه انجامش بدیم؟
این خیلی بهتر ازینه که توی رودروایسی گیر کنین و با تمام خستگی و بی حوصلگی بخواین تظاهر کنین که از رابطتون لذت میبرین. اینجوری فقط همسرتونو بی اعتماد میکنین و اون فکر میکنه شما دیگه به اون میلی ندارین. داستان چوپان دروغگو رو که خوب یادتونه؟!

۱۰ – منتظر ماندن برای شروع رابطه زناشویی از طرف مقابل

بازهم تفکرات قدیمی و اشتباه! اگه من اول رابطه رو شروع کنم حتما میگه خیلی پروام! شایدم فکر کنه من حجب و حیا ندارم! نه به هیچ وجه اینجوری نیست. مردها از خانم هایی که هرازگاهی رابطه زناشویی رو شروع میکنن احساس خوبی میگیرن چون حس میکنن یه کار مهم بهشون واگذار شده و توانایی اینو دارن که از پس خواسته های همسرشون بربیان. این بهشون اعتماد به نفس میده. این نکته رو همیشه یادتون نگه دارین! “یک مرد اگه از رابطه با شما اعتماد به نفس بگیره هیچ وقت شمارو رها نمیکنه”

 

بهبود روابط زناشویی

و اما مردها! مردها اینقدر سیستم بدنی، احساساتی و روحی ساده ای دارن که نیازی به بیان موارد طولانی مشابه خانم ها ندارن. یه مرد با رعایت چند تا نکته ساده میتونه بهترین رابطه زناشویی رو به همسرش هدیه بده. مردها عزیز پس لطفا این موارد رو انجام ندین!

۱- بهداشت ضعیف

این مورد مردها میتونه اولین قدم فاصله گرفتن همسر شما از رابطه زناشویی باشه. اکثر مردها به این مورد هیچ توجهی ندارن و فکر میکنن چون مراسم ازدواجشون تموم شده مالک همسرشون هستن و هرطور که بخوان میتونن باهاش رفتار کنن، ولی اینطور نیست. همونقدری که شما از همسرت تقاضای رسیدگی به خودش رو داری باید خود شما هم برای رسیدن به ایده آل های همسرت تلاش کنی. بوی بد دهان، تعریق، سیگار و…

خیلی ازین ها با راه حل های ساده ۱۰ دقیقه ای از بین میرن و نیازی به انجام کار پیچیده نیست. پس بهونه نیارین و برای همسرتون بهترین باشین! خیلی وقتا گرفتن یه دوش ۱۰ دقیقه ای قبل از رابطه زناشویی میتونه خیلی از مشکلات سردی رابطه رو برطرف کنه.

۲- مرد واقعی باشید!

مرد هایی هستن که فقط ظاهر یه مرد رو دارن و در رفتار بیشتر شبیه به بچه ها رفتار میکنن اصلا نمیتونن همسرهای خوبی برای طرف مقابلشون باشن. رفتارهای کودکانه و اواخواهری هیچوقت برای زنان جذاب نیست. زنان میخواهند شما را در عین قدرت و مردی ببینن. منظورم از مرد بودن یعنی محکم بودنه و اینکه بتونین با این ویژگی خودتون به طرف مقابلتون احساس امنیت بدین.

۳- خشونت بیش از حد

مردهایی که فکر میکنن نشون دادن مردونگیشون باید همراه با خشونت باشه به شدت در اشتباه هستن. چون این دو کلمه کاملا باهم فرق دارن. مردونگی خشونت نیست. اتفاقا خشونت و بدرفتاری در رابطه جنسی میتونه همسر شمارو ازتون فراری بده و کاری کنه که همسرتون همیشه به دنبال بهانه ای برای فرار ازین لحظه باشه.

زن ها دوست دارن همیشه علی الخصوص موقع رابطه زناشویی باهاشون مثل ملکه ها رفتار بشه پس ناامیدشون نکنین . اگه خشونت در رابطه زناشویی رو مردونگی میدونین بهتون پیشنهاد میکنم در موردش تجدید نظر کنید.

۴-رفتارهای عجله ای

مردها برای رسیدن به قله هیجان در رابطه زناشویی و نیز پس از آن برای رسیدن آرامش فاصله زمانی زیادی نیاز ندارن اما زن ها برعکس هستند! اونها به زمان نیاز دارن تا در مرحله اول تحریک بشن، بعد به زمان نیاز دارن تا به قله هیجان برسن و بعد هم به زمان نیاز دارن تا به آرامش برسن! میبینین چقدر مرد و زن باهم متفاوت هستن؟ کافیه این تفاوت هارو درک کنیم تا بتونیم خوشبختی رو در زندگی حس کنیم.

مردهایی که به سرعت بدون مقدمه چینی به سراغ همسرشون میرن و فقط به فکر ارضاء نیاز خودشون هستن نباید از رفتارهایی که در آینده همسرشون باهاشون دارن گله مند باشن. این یه انتخابه که شما چجوری با همسرتون برخورد کنین، پس سعی کنین انتخاب درستی انجام بدین.

 

در آخر این نکته رو بهتون بگم که مردها خیلی خیلی باهم متفاوت هستن! و این شما هستین که باید مرد زندگیتون رو بشناسین و آنالیزش کنین. بدونین کدوم یکی از خصوصیات شما باعث تحریک اون میشه و حتی با خودش مشورت کنین. ولی اگه ازش انتقادی در این باره شنیدین آمادگی پذیرش و برطرف کردنشو داشته باشین چون در نهایت همه اینها به نفع رابطه دو طرفه شما منجر میشه.

دیدگاهتان را بنویسید